Lokalizacja

 

     „Drewniany Domeczek” znajduje się w Huzelach – zacisznej miejscowości położonej nad rzeką San, w odległości ok. 1 km od miasta Lesko uznawanego za „Bramę Bieszczad”. To idealne miejsce do wypoczynku i naładowania akumulatorów tak potrzebne w zgiełku codziennego życia. Z przodu płynie rzeka, z tyłu szumi las – jednym słowem IDYLLA…


     Usytuowanie „Drewnianego Domeczku” sprawia, że staje się on atrakcyjną bazą wypadową w głębsze partie Bieszczad. To również świetne miejsce do wędkowania (regularnie odbywają się tutaj zawody wędkarskie na Sanie), a zimą to prawdziwy raj dla narciarzy (szeroka baza wyciągów o zróżnicowanym stopniu trudności).


     Ponieważ niedaleko znajdują się przejścia graniczne w Krościenku (przejście polsko-ukraińskie) i Radoszycach (przejście polsko-słowackie), lokalne biura podróży organizują jednodniowe wycieczki do Lwowa (zwiedzanie zabytków miasta), czy Miszkolca (węgierskie baseny termalne, degustacja win). Istnieje również możliwość wybrania się do pobliskiego Medzilaborce (Słowacja), gdzie miłośnicy pop-artu znajdą galerię prac Andy Warhola. Pobyt w „Drewnianym Domeczku” można więc doskonale połączyć z krótkim wypadem zagranicznym.


     Istotne punkty odniesienia:
•    Odległość od rzeki San – ok. 100 m,
•    Odległość od lasu – ok. 100 m,
•    Odległość od najbliższego miasta – ok. 1 km,
•    Odległość od kompleksu narciarskiego LESKO-SKI – ok. 1,5 km,
•    Odległość od Jeziora Solińskiego – ok. 17 km,
•    Odległość od wyższych partii Bieszczad – ok. 50 km.